Tërmeti i frikshëm dje në Shqipëri, ja si është gjendja e të plagosurve

Tërmeti i frikshëm dje në Shqipëri, ja si është gjendja e të plagosurve

09:23, 22/09/2019

Edhe ekipet mjekesore në spitalin e Traumës, në QSUT dhe në spitalin e Durresit kanë qenë në gadishmëri gjatë orëve të fundit,

Në këto spitale kanë marrë shërbim mjekesor 105 qytetarë të lënduar nga termeti, nga të cilët 74 qytetarë kanë marrë sherbim në spitalin e Traumës, kryesisht me demtime të shkaktuara nga rrëzimet apo goditjet.
Pjesa më e madhe e pacientëve kanë lënë spitalet dhe aktualisht janë 7 qytetarë që po marrin shërbim në spitalin e Traumës dhe 3 qytetarë në spitalin e Durrësit.
Spitalet janë në gatishmeri të plotë, me staf të perforcuar mjekesor.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco