FOTO/ Tërmet i fuqishëm në Shqipëri! Qytetarët në rrugë, shkatërrohen banesa dhe biznese

FOTO/ Tërmet i fuqishëm në Shqipëri! Qytetarët në rrugë, shkatërrohen banesa dhe biznese

17:25, 21/09/2019

Lëkundjet e forta të tërmetit në Tiranë kanë shkaktuar panik në kryeqytet dhe në qytetet e tjera në vendit.

Ministria e Mbrojtjes bën më dije se “sipas informacioneve paraprake termeti ishte 5.5 balle me epiqender ne Durres”.

Ndërkohë që raportohet se po punohet për të evidentuar dëmet dhe për t’u ardhur në ndihmë zonave të dëmtuara.

“Tërmeti me magnitudë 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 ballë, 30 km në veri të Durrësit…në bregdet afër Kepit të Rodonit…tmë i forti në 20-30 vitet e fundit”, njofton IGJEUM.

Siç shihet në fotot e mëposhtme, qytetarët në panik e sipër, kanë lënë banesat e tyre, ndërs frika për të tjera lëkundje vazhdon ti mbajë ende jashtë. /Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco