Tërmet i fuqishëm 6 ballë trondit Shqipërinë, dridhen ndërtesat

Tërmet i fuqishëm 6 ballë trondit Shqipërinë, dridhen ndërtesat

16:04, 21/09/2019

Një tërmet i fuqishëm prej 6 ballësh ka goditur vendin tonë në orën 16:05 minuta. Godinat janë lëkundur nga themelet. Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo dëme materiale. Raporti i fundit nga mediat e huaja është si më poshtë.Tërmeti ka goditur sërish fuqishëm në orën 16:16 minuta./ar.sh/SYRI.NET:

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali21/09/2019 16:50

Le te dalin zhgarravinat e qeverise dhe te rilindjes e te thone dicka ne lidhje me kerkesen e presidentit qe a ka gadishmeri nga ana e qeverise ne lidhje me ndonje fatkeqesi natyrore ai termetet. E tha sizmiologu grek qe pritet termet i fuqishem. E mori seriozisht Presidenti dhe kerkoi info nga qeveria. Dhe cfare beri banda e qeverise: Nxorri papagallet duke tregu barcaleta e duke ironuzuar presidentin. Ishalla nuk ka deme ne njerez

Shto koment

Denonco