Digjet makina në Fier/ Ja dyshimet e para

Digjet makina në Fier/ Ja dyshimet e para

19:15, 14/07/2019

Digjet një makinë në lagjjen 1 Maji në qytetin e Fierit.

Automjeti ka shpërthyer në flakë, sapo drejtuesi i saj ka zbritur. Dyshimet e para janë se makina ka shpërthyer si shkak i një shkëndije elektrike.

Policia dhe zjarrfikësit janë në vendin e ngjarjes. Makina është në pronësi të shtetasit Aurel Hoxha. Makina e djegur është tip “Ford”, naftë, me targat AA792 EL.

Banorë të lagjes janë trembur në momentin që kanë dëgjuar shpërthimin. Po punohet për të zbuluar shkakun pse ka rënë zjarri.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco