Rrugëtimi për në Siri i nuses - fëmijë nga Kosova

Rrugëtimi për në Siri i nuses - fëmijë nga Kosova

07:33, 19/06/2019

Një vajzë 17-vjeçare ka rrëfyer për Radion Evropa e Lirë se si ka shkuar në Siri kur i kishte vetëm 14 vjeç. Nga martesa e dytë, ajo ka një fëmijë. E kthyer së bashku me mbi 100 kosovarë të tjerë, ajo thotë se do ta ketë të vështirë të integrohet në shoqëri. Gruaja e intervistuar, e cila gjendet në arrest shtëpiak, ka kërkuar që mos t’i publikohet fytyra dhe emri i saj./REL

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco