Shqiptari plagos ortakun grek, ja për çfarë dyshohet

Shqiptari plagos ortakun grek, ja për çfarë dyshohet

19:02, 23/05/2019

Policia greke ka arrestuar një shtetas shqiptar i cili ka plagosur një shtetas grek për pazare droge.

Ngjarja ka ndodhur në Athinë, ku të dy personat u vunë në pranga t e policisë të dyshuar për trafik ndërkombëtare drigë dhe armëmbajtje pa leje.  

Ndërkohë që 41-vjeçari i plagosur nga 26-vjeçari shqiptar është dërguar për kurim në spital.

Policia greke dyshon se dy personat e përfshirë në ngjarje janë pjesë e grupeve që merren me trafik droge nga Shqipëria në Greqi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco