INICIALET/ 20 euro në pasaportë për të kaluar në Greqi, arrestohet 55-vjeçari

INICIALET/ 20 euro në pasaportë për të kaluar në Greqi, arrestohet 55-vjeçari

16:56, 07/03/2019
A+ Aa A-

Një 55 vjeçar është arrestuar nga policia në pikën kufitare të Sarandës, pasi ka tentuar të korruptojë punonjësin e policisë kufitare për të kaluar drejt Korfuzit në Greqi. 

Policia bën me dije se shtetasi I.R, kishte futur në mes të pasaportës shumën 20 euro për të kaluar kufirin, ndërsa nuk plotësonte kushtet për të udhëtuar drejt zonës Schengen.

Në përfundim të veprimeve shtetasi I. R.  u arrestua në flagrancë  për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike" dhe materialet i kaluan për veprime të mëtejshme Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Sarandë

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco