Bën për spital gruan dhe 4 policë në mes të qytetit, arrestohet 59-vjeçari shqiptar në Itali

Bën për spital gruan dhe 4 policë në mes të qytetit, arrestohet 59-vjeçari shqiptar në Itali

18:51, 04/03/2019

Një shqiptar 59-vjeçar është arrestuar në Itali pasi ka dhunuar bashkëshorten në mes të qytetit.

E menjëhershme ka qenë ndërhyrja e forcave të policisë, por shqiptari iu është përgjigjur edhe atyre dhe dhunë, duke bërë që katër efektivët të përfundonin në spital, së bashku me të shoqen e tij.

Policia ka bërë të munduar arrestimin e 59-vjeçarit, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur,  ndërsa të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetën.

Ngjarja në fjalë ka ndodhur në qytetin e Lodit.

Gruaja e dhunuar ka marrë 20 ditë regjim shtrati, ndërsa shqiptari do të gjykohet për akuzat: “Dhunë në familje”, “Prishje e rendit publik” dhe “Kundërshtim të forcave të rendit”.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Lali kurva04/03/2019 20:15

Kto pepinot sikur jan prej kartononi, mos i prekesh pak se me vrap shkojne nespital per te mare raport mjekesor. Race delikate dhe shum BQ...shef Zoti....ne 2019 prap emigrante si ne 1924... Ju q... kombin tuaj me salce dhe spageti....

Shto koment

Denonco