Vrasja e gruas nga gardisti, fqinjët: Ishin njerëz të mirë

Vrasja e gruas nga gardisti, fqinjët: Ishin njerëz të mirë

09:57, 12/02/2019

Fqinjët e gardistit Alket Arapaj, i cili vrau gruan e tij janë shprehur të habitur nga lajm që dëgjuan në mëngjes. Sipas tyre, ata kanë qenë një familje shumë e mirë. Ndërsa thonë se nuk kanë dëgjuar asnjë të shtënë.

"Familje e mirë, ka kaq vite këtu. Si nënë edhe i ati shumë i mirë. Edhe ai ishte shumë i mirë, ishin njerëz me fe, se faleshin. Ne jemi habitur kur dëgjuam këtë lajm. Do ketë qenë ndonjë moment, ose do ta ketë bërë padashje. Nuk ka mundësi që një njeri kaq i mirë të vriste gruan. Edhe gruaja ishte shumë e mirë". 

Image

"Asnjë të shtënë nuk kam dëgjuar. Ishte familje e rregullt". 

"Kur e morëm vesh tani kemi mbetur pa fjalë. Kanë vite që jetojnë edhe këta"

Pas ngjarjes së rëndë që tronditi kryeqytetin mëngjesin e sotëm, ku Alket Arapi 44-vjeç, punonjës në Gardën e Republikës vrau me armë zjarri gruan e tij Ervilma Seferi 36 vjeçe, ka folur per mediat edhe një fqinje tjetër e çiftit.

 “S’na vajti mendja kurrĂ«, kur morĂ«m vesh nuk na vajti mendja kurrĂ«. E Ă«ma dhe i ati i djalit janĂ« nĂ« Itali. Tani ka ndodhur kjo gjĂ«, nuk e di. Ky djali shkonte nĂ« punĂ«. Kishin njĂ« vajzĂ« 3 vjeçe, qĂ« mezi e bĂ«nĂ« dhe atĂ«. MĂ« vjen keq shumĂ«!”– shprehet njĂ« nga fqinjĂ«t e habitur.

Image

“Familje e mirĂ«, kanĂ« kaq shumĂ« vite kĂ«tu. Ai vetĂ«, shumĂ« i mirĂ«. Si e shoqja, ishin njerĂ«z shumĂ« tĂ« mirĂ«. Jemi habitur! AsnjĂ«herĂ« nuk kemi dĂ«gjuar konflikte. KanĂ« njĂ« çupkĂ« tĂ« vogĂ«l. Po dhe ajo e mirĂ« ishte. Nuk e di ose padashje e ka bĂ«rĂ«! Nuk e di sesi! Nuk ka mundĂ«si tĂ« vriste gruan! ShumĂ« e mirĂ«.”- shprehet ajo

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco