Temperaturat e ulëta, ngrin liqeni i Komanit, izolohen disa zona

Temperaturat e ulëta, ngrin liqeni i Komanit, izolohen disa zona

23:16, 11/01/2019

Temperaturat e ulëta, ekstreme, që kanë mbizotëruar këto ditë dhe reshjet intensive të dëborës kanë sjellë probleme në të gjithë vendin.

Si pasoje e këtyre temperaturave Liqeni i Komanit ka ngrirë në sipërfaqe, ndërsa malet rreth tij janë zbardhur nga dëbora.

Zonat e thella të Dukagjinit vijojnë të jenë të bllokua nga bora duke vështirësuar jetën e banorëve. Edhe në Dibër në fshatrat e thella malore haset e njëjta problematikë.

Probleme ka dhe në Pukë e Kukës si dhe Korçë. ARRSH njofton se në akset Mjedë – Pukë – Fushë Arrëz –Kukës, qarkullohet me zinxhir.

Po ashtu në aksin Skuraj – Burrel – Klos – Peshkopi, rruga është e kalueshme me zinxhir. Trashësia e dëborës në këtë zonë shkon deri në 50 cm.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco