FOTO/ Masakra në ish-Bllok, arrestohet një nga të kërkuarit. Emri

FOTO/ Masakra në ish-Bllok, arrestohet një nga të kërkuarit. Emri

17:23, 13/12/2018

Policia ka bërë të ditur se ka arritur të vërë në pranga një nga të kërkuarit e masakrës të ndodhur në zonën e ish-Bllokut, në 4 tetor 2018, ku një person humbi jetën dhe 2 të tjerë u plagosën.

Burime nga policia bëjnë me dije se i arrestuari është Fabiol Alushi, i cili ka qenë i pranishëm natën e 4 tetorit kur në klubin “Monopol” në Bllok u vra 28-vjeçari Fabian Gaxha, ndërsa u plagosën Ervis Martinaj dhe Eljon Hato.

Në kërkim për këtë ngjarje janë shpallur edhe Meviol Bilo, Ervin Mata dhe së fundi edhe biznesmenti Eldi Dizdari.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco