Plagosje me armë zjarri në Librazhd! Detajet

Plagosje me armë zjarri në Librazhd! Detajet

09:12, 28/11/2018

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë natës në Librazhd. Një person është plagosur me armë zjarri në lokal në fshatin Karkavec.

Sipas policisë, Afrim Radiçi pas një konflikti ka plagosur 23 vjecarin Xh.P. I plagosuri është dërguar menjëherë drejt spitalit ku është jashtë rrezikut për jetën.

Deklarata e policisë:

Falë reagimit të shpejtë e profesional të Policisë, kapet në kohë reale autori i plagosjes me armë të 22 vjeçarit.

Në cilësinë e provës materiale është sekuestruar arma e zjarrit Pistoletë tip "Zantava" me 3 fishekë, si dhe automjeti i vjedhur.

Më datë 28.11.2018, rreth orës 01:30,  në  një lokal  në fshatin Kakavec,  Prrenjas,  shtetasi Afrim Radiçi, 29 vjeç, pas një konflikti të çastit  për motive të dobëta ka plagosur me armë zjarri pistoletë shtetasin Xh.P., 23 vjeç, banues në Kakavec,  i cili është transportuar në Spitalin e Librazhdit dhe është  jashtë rrezikut për jetën.

Shtetasi Afrim Radiçi  në tentativë për t'u larguar nga vendi i ngjarjes   ka dalë në rrugë dhe nën kërcënimin e armës ka  ndaluar  mjetin tip "Golf" në pronësi të shtetasit A.B., të cilin e ka marrë dhe është larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes.

Falë reagimit  të shpjetë  të Policisë Librazhd  dhe mirorganizimit  të punës u bë  e mundur që rreth 60 kilometra  nga vendi i ngjarjes , në fshatin Dorez , të kapej shtetasi Afrim Radiçi,  autori i dyshuar i dy ngjarjeve, plagosjes me armë të 22 vjeçarit si dhe të rrëmbimit të automjetit nën kërcënimin e armës.

Në cilësinë e provës materiale është sekuesrtruar arma e krimit si dhe automjeti tip "Golf".

Grupi hetimor po vijon punën për zbardhjen dhe dokumentin e plotë të kësaj ngjarje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco