Faturino godet invalidin, për 40 lek

Faturino godet invalidin, për 40 lek

23:20, 12/07/2018

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur ditën e sotme në urbanin e Paskuqanit, ku një fatorino ka goditur një qytetar, duke çuar kështu në një përplasje mes të dyve.

Sipas dëshmitarëve për JOQ.al, dyshohet se qytetari ishte pajisur me një librezë invalidite, që sipas fatorinos rezultonte të ishte fallso.

Ai nuk e ka pranuar atë dhe i kërkuar qytetarit të paguajë 40 lekëshin dhe duket se ai nuk ka pranuar t’ia japë. Në pamjet e siguruara nga JOQ.al shihet konfronmi mes të dyve, nga ku nukmundojnë as të sharat.

Vlen për t’u përmendur se Autorite i Transport Publik ka vëshrësuar procedurat, duke bërë që të ketë më shumë stres për fatorinot dhe angari për qytetarët.Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment