Protesta në Rrugën e Kombit, 4 muaj burg kuksianëve

Protesta në Rrugën e Kombit, 4 muaj burg kuksianëve

15:45, 19/06/2018

Gjykata e Kukësit ka vendosur të dënojë me nga 4 muaj burg dy të rinjtë që ndodhen në qeli, pas protestës kundër pagesës në Rrugën e Kombit.

Vendimi për Elton Cengu dhe Vasil Laçin është dhënë gjatë ditës së sotme.

Sipas vendimit të gjykatës, Cengu dhe Laçi do të fillojnë që ditën e arrestimit nga forcat speciale që terrorizuan qytetarët pas protestës epike të 31 marsit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

d20/06/2018 09:05

Por kur drejtësia e gjykatat shqiptare do të arrestojnë ata që dhanë urdhërin e paligjshëm që të futeshin në shtëpitë e kuksianëve natën për ti terrorizuar edhe familjet e tyre ?

Shto koment