Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

08:13, 15/06/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha në Kryesi: Rama na ka shpallur luftë, të mbrojmë vendin

Protesta e radhës e opozitës do të jetë në 21 qershor në orën 20:00.

Vendimi është marrë në mbledhjen e sotme të kryesisë së PD, ish-grupit parlamentar dhe kolegjin e kryetarëve.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/260342/basha-ne-kryesi-rama-na-ka-shpallur-lufte-te-mbrojme-vendin/

 

Vendoset data dhe ora/ Ja kur do të zhvillohet protesta e rradhës e Opozitës së Bashkuar

Bëhet publike data e protestës së rradhës së Opozitës së Bashkuar.

Ajo do të zhvillohet më datë 21 qershor, ora 20:00...

 Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/260338/vendoset-data-dhe-ora-ja-kur-do-te-zhvillohet-protesta-e-rradhes-e-opozites-se-bashkuar/

 

A do ta shpërndajë Presidenti Parlamentin? Ja si përgjigjet këshilltari i Metës

Bledar Dervishaj, këshilltar ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta, iu ka dhënë përgjigje shumë pikëpyetjeve të ngritura pas zhvillimeve të fundit në vend dhe aktit të fundit të Kreut të Shtetit.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/260323/a-do-ta-shperndaje-presidenti-parlamentin-ja-si-pergjigjet-keshilltari-i-metes/

 

Meta: Presidenti nuk ndalon askënd të çmendet, po dekreti është në fuqi dhe i detyrueshëm!

Presidenti Ilir Meta i ka dhënë përgjigje të qartë pyetjes nëse do ta pranonte vendimin e Kolegjit Zgjedhor, po qe se ky institucion do të vendoste rrëzimin e dekretit të tij për shtyrjen e zgjedhjeve më 30 qershor.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/260224/meta-presidenti-nuk-ndalon-askend-te-cmendet-po-dekreti-eshte-ne-fuqi-dhe-i-detyrueshem/

 

Boçi në Syri TV: Republika në rrezik, të mbrohet me çdo formë e mënyrë

I ftuar në Syri TV, ish deputeti i PD-së Luçiano Boçi ka komentuar tensionet mes protestuesve dhe Edi Ramës një ditë më parë në Librazhd. Vala e arrestimeve dhe zërat për tentativën e ndalimit të Lulzim Bashës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/260307/boci-ne-syri-tv-republika-ne-rrezik-te-mbrohet-me-cdo-forme-e-menyre/

 

FOTO/ Shkodra zbraz KZAZ-të, nuk ka zgjedhje në 30 qershor

Edhe bashkia më e madhe në veri të vendit, Shkodra ka kërkuar lirimin e ambienteve të zëna nga ana e KZAZ-ve për zgjedhjet e 30 qershorit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/260291/foto-shkodra-zbraz-kzaz-te-nuk-ka-zgjedhje-ne-30-qershor/

 

VIDEO/ Qytetarët bllokojnë Ramën në Roskovec, policia përgjigjet me gaz/ Reagon Berisha

Pas protestës së qytetarëve në Roskovec, pak para takimit të kryeministrit Edi Rama në këtë qytet dhe pas përdorimit t[ë gazit nga ana e policisë, vjen edhe reagimi i ish kryeministrit Sali Berisha.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/260350/video-qytetaret-bllokojne-ramen-ne-roskovec-policia-pergjigjet-me-gaz-reagon-berisha/

 

VIDEO/ Rama me autobus, Mallakastra e gjitha në shesh kundër tij

Qyteti i Ballshit i uroi në mënyrën e duhur mirëseardhjen sot pasdite kryeministrit Rama, i cili kishte marrë me vete edhe autobusë me militantë.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/260349/video-rama-me-autobus-mallakastra-e-gjitha-ne-shesh-kunder-tij/

 

EKSKLUZIVE/ Këshilltari i Edi Ramës spiun i rusëve

Një skandal i madh për çështjet e sigurisë zhvillohet prej kohësh në zyrën e Edi Ramës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/260286/ekskluzive-keshilltari-i-edi-rames-spiun-i-ruseve/

 

FOTO/ Shkodra zbraz KZAZ-të, nuk ka zgjedhje në 30 qershor

Edhe bashkia më e madhe në veri të vendit, Shkodra ka kërkuar lirimin e ambienteve të zëna nga ana e KZAZ-ve për zgjedhjet e 30 qershorit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/260291/foto-shkodra-zbraz-kzaz-te-nuk-ka-zgjedhje-ne-30-qershor/

 

Detajet e reja/ Vrasja e ish-policit, ja pse atentatorët dyshohen se janë të huaj

Ka zhvillime të reja përsa i përket vrasjes së shtetasit Arben Bilali në muajin janar të këtij vitit në zonën e Tiranës së  Re.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/260336/detajet-e-reja-vrasja-e-ish-policit-ja-pse-atentatoret-dyshohen-se-jane-te-huaj/

 

FOTO/ Prezantohet projekti i Stadiumit Kombëtar të Kosovës. Nuk ka kullë

Sot në Prishtinë është prezantuar projekti për Stadiumin Kombëtar të Kosovës, ashtu siç ishte paralajmëruar dje nga Federata e Futbollit e Kosovës.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kosova-sport/260235/foto-prezantohet-projekti-i-stadiumit-kombetar-te-kosoves-nuk-ka-kulle/

 

VIDEO/ Tensionet, SHBA publikon videon ku Irani largon një minë të pashpërthyer

SHBA akuzuan Iranin se është pas sulmeve me mina ndaj anijeve.

Ushtria amerikane ka publikuar një video të cilën ajo tregon tregon Gardën Revolucionare të Iranit duke hequr një minë të pashpërthyer nga ana e një tankeri të naftës të dëmtuar në një sulm në Gjirin e Omanit të enjten.

Për më shumë          

https://www.syri.net/bote/260196/video-tensionet-shba-publikon-videon-ku-irani-largon-nje-mine-te-pashperthyer/

 

VIDEO/ Messi katastrofë me Argjentinën, e pabesueshme çfarë bën me portën bosh!

Më 14 qershor do të startojë Kupa e Amerikës.

Prej ditësh Messi është pjesë e përfaqësueses së Argjentinës e cila po bëhet gati për ndeshjen e parë në kompeticionin më të rëndësishëm në Amerikën Latine, shkruan SYRI.net.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/260364/video-messi-katastrofe-me-argjentinen-e-pabesueshme-cfare-ben-me-porten-bosh/

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco