EKSKLUZIVE/ Këshilltari i Edi Ramës spiun i rusëve

EKSKLUZIVE/ Këshilltari i Edi Ramës spiun i rusëve

15:02, 14/06/2019

Një skandal i madh për çështjet e sigurisë zhvillohet prej kohësh në zyrën e Edi Ramës.

Këshilltari për Sigurinë i Ramës, Gjeneral Maksim Malaj, nga burime shumë të sigurta pranë shërbimeve inteligjente shqiptare SHISH, të informuara dhe nga shërbimet partnere, rezulton se ka mbajtur lidhje si bashkëpunëtor me shërbimet ruse duke shkëmbyer informacione në lidhje me objektin e punës së QOND, përfshirë edhe lëvizjen e anijeve të NATO-s.

Maksim Malaj ish-Shef i Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura, më vonë i emëruar Shef i Qendrës Ndërinstitucionale Operacionale Detare (QNOD), më pas Prefekt i Qarkut Elbasan dhe aktualisht mban pozicionin si Këshilltar i Kryeministrit, Edi Rama për Sigurinë Kombëtare.

Takimet e interceptuara nga shërbimet partnere dhe ato vendase, mësohet se janë zhvilluar kryesisht tek restorant ‘Dreri’ në kryeqytet, tek Liqeni Artificial.

Në shkëmbim të kësaj detyre, raportojnë shërbimet inteligjente, Malaj është shpërblyer me dhurata dhe të holla. Në dijeni të kësaj veprimtarie spiunazhi të tij është edhe ish-ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli.

Por lind pyetja?

A e di Edi Rama që për këshilltarin e tij të Sigurisë ka raporte negative nga shërbimet partnere dhe a e ka informuar kryeministrin, ish-ministrja e Mbrojtjes?

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Daj Jaku15/06/2019 17:27

O miku im "D"! Për hir të së vërtetës duhet të sqaroj që Kristaq Rama nuk ka qenë askurrë ndonjëherë bjellogardist (garda e bardhë, mbrojtësit e Carit, armiqtë e Leninit dhe e revolucionit). Kristsqi ka qenë gatdist i kuq, ??????? ??????? krasnaya gvardiya. Edvini është pinjoll i Kristaqit dhe i Anetës të Barba Spiro Kolekës.

Kadriu 14/06/2019 20:25

Pse vetem ky? ne ministri te jashtme ka disa diplomate te shkolluar ne rusi, te cilet ec e meri vesh se kujt i sherbejne, vetem KGB apo disa sherbimeve?

D14/06/2019 20:13

Harruat qe Rama pinjoll bjellogardist eshte

D14/06/2019 20:10

Harruat qe Rama pinjoll bjellogardist eshte

Emigranti14/06/2019 18:43

Hiqjani atij shkerllate simbolet tona kombetare.

Emigranti14/06/2019 18:43

Hiqjani atij shkerllate simbolet tona kombetare.

Daj Jaku14/06/2019 17:42

Sa i poshtër paska qenë ky Lulzim Basha, i sponsorizuar nga rusët, i bolelobuar nga rusët, bile edhe këshilltarin e paska spiun rus, këtë stalinin barkderr Maksimka Malaj Gorkaja. Mirë ja bëre o E Drama që don me e arrestu këtë spiun rus. Përse nuk merr shembull nga ty ai Luli? Ti u bolelobove tek Obamba nga një gjysëm/gjasme pederast duke u paraqitur edhe vetë si pederast, madje i shpëtove burgut për lobim të jashtligjshëm sepse në burg u fut ai pederasti. Sepse ti o E Drama je mësuar të ulesh në karriget me gozhda pa tu futur gozhdat në bythë, sepse ti ulesh mbi gozhda me bythën e tjetrit. Kështu ke bërë tërë jetën. Kur përmbyte Tiranën me hapjen e digës së liqenit, gozhdat në bythë i hëngri Gonxhja, për kanabizimin gozhdat i hëngri Tahiri, për skandalin e Astirit i hëngri Damiani..... Çun i mirë ky Luli, por i trashë, nuk mëson nga ty që ja fut në bythë të gjithëve që ke rrotull për të shpëtuar sumën tënde. Por mos harro se katruvja shkon 100 herë te burimi dhe një herë thyhet. Katruvja jote u thye këtë herë, prandaj bëj gati bythën o E Drama.

Gramoz14/06/2019 15:10

A e di Edveri?! Posi nuk e di! Sekti antikombetar i Ridhjerjes mafjozo-komuniste eshte plot me Bolshevike, çka per tu çuditur? Eshte haleja 78vjeçare e themeluar nga serbet!!!

Shto koment

Denonco