Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri? Lajmet kryesore

07:59, 11/03/2019

Çfarë ndodhi një ditë më parë në Shqipëri dhe me gjerë? Ja lajmet kryesore të ditës

 

Basha mbledh Kryesinë e PD-së: Largimi i Ramës, emergjencë kombëtare

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka mbledhur sot rreth orës 15:00 Kryesinë e PD-së, ku ndër të tjera është shprehur se, në vend nuk ka normalitet dhe se largimi i kryeministrit Edi Rama është çështje e emergjencës kombëtare.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236879/basha-mbledh-kryesine-e-pd-se-largimi-i-rames-emergjence-kombetare/

 

FOTO-VIDEO/ Shqiptarët e Athinës protestë nën moton 'Rama ik'

Qytetarë të shumtë shqiptarë, që jetojnë e punojnë në Athinë, protestuan sot para godinës së Ambasadës shqiptare në kryeqytetin grek, kundër asaj që ata e quajnë qeveri e krimit dhe korrupsionit.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236884/foto-video-shqiptaret-e-athines-proteste-nen-moton-rama-ik/

 

Skandali/ Denoncimi i zëdhënses së PD, 640 milonë lekë Safet Gjicit, me një tender pa garë

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa ka publikuar sot një denoncim të fortë, ku thotë se firma e Safet Gjicit ka marrë pa garë tenderin e OSHEE-së Burrel.

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/236864/skandali-denoncimi-i-zedhenses-se-pd-640-milone-leke-safet-gjicit-me-nje-tender-pa-gare/

 

Kryemadhi nga Lezha: Dogjëm mandatet, sepse shteti është i kapur

Gjatë takimit me qytetarët e Lezhës dhe anëtarët e LSI në këtë qytet, Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi deklaroi se vendimi për djegien e mandateve është një akt për të ndërgjegjësuar qytetarët se shteti është i kapur

Për më shumë           

https://www.syri.net/politike/236866/kryemadhi-nga-lezha-dogjem-mandatet-sepse-shteti-eshte-i-kapur/

 

Basha nga protesta e 'Astirit': Edi Rama, je i paligjshëm! Sot vendosin qytetarët

Nga protesta e banorëve të Unazës së Madhe, kreu i PD, Lulzim Basha tha se Rama nuk mund të marrë më vendime për qytetarët. Sipas Bashës, Rama është i paligjshëm.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236910/basha-nga-protesta-e-astirit-edi-rama-je-i-paligjshem-sot-vendosin-qytetaret/

 

Mesazh Berishës: Data 10 e ne pa rrogë, drejtuesit përtojnë të firmosin, bëj ta shohë 'skënderbuçi' ynë!

Mbi 400 punonjës të Autoritetit Shëndetësor Rajonal Tiranë nuk i kanë marrë ende pagat, edhe pse data sot shënon 10 mars. Arsyeja e kësaj vonese kësaj të gjatë është thjesht arroganca dhe neglizhenca e drejtuesve të majmur të këtij institucioni, që e kanë humbur ndjeshmërinë krahas përgjegjshmërinë ndaj detyrës.

Për më shumë

https://www.syri.net/politike/236834/mesazh-berishes-data-10-e-ne-pa-rroge-drejtuesit-pertojne-te-firmosin-bej-ta-shohe-skenderbuci-yne/

 

VIDEO EKSKLUZIVE/ Ja si i vihet flaka makinës së biznesmenit ne Lezhë

Biznesmenit të njohur nga Lezha i djegin makinës, rrezikohet dhe biznesi i kampingut. Makina e biznesmenit Arben Fusha nga Lezha është djegur plotësisht në orët e para të së shtunës.

Për më shumë

https://www.syri.net/kronike/236875/video-ekskluzive-ja-si-i-vihet-flaka-makines-se-biznesmenit-ne-lezhe/

 

Kush është çifti që humbi jetën tragjikisht sot në Peshkopi

Një aksident me pasojë vdekjen e dy personave, ndodhi pasditen e sotme  në aksin Maqellarë- Peshkopi, ku një makinë u përplas me një motor.

Për më shumë           

https://www.syri.net/kronike/236940/kush-eshte-cifti-qe-humbi-jeten-tragjikisht-sot-ne-peshkopi/

 

Robert Hand: Korrigjimi i kufijve Kosovë- Serbi, ide e keqe

Robert Hand, këshilltar politik i Komisionit të Helsinkit thotë se Shtetet e Bashkuara nuk duhet të ngusin Kosovën dhe Serbinë që të arrijnë një marrëveshje brenda vitit, sepse ato kanë çështje të vështira për të zgjidhur.

Për më shumë

https://www.syri.net/kosova/236795/robert-hand-korrigjimi-i-kufijve-kosove-serbi-ide-e-keqe/

 

Përleshje masive mes policisë dhe protestuesve në Venezuelë

Dhuna mes protestuesve dhe policisë vazhdon të jetë e pranishme në Venezuelë.

Këtë të shtunë kishte përleshje masive në kryeqytetin Caracas mes forcave të policisë dhe protestuesve kundër diktatorit Maduro.

Për më shumë

https://www.syri.net/bote/236898/perleshje-masive-mes-policise-dhe-protestuesve-ne-venezuele/

 

Zbulohet si e bleu Katari të drejtën për të organizuar Botërorin 2022

Caktimi i të drejtës së organizimit të Botërorit të futbollit për Rusinë dhe Katarin ishte një nga çështjet më të diskutuara në historinë plot dritëhije të Joseph Blatter në drejtimin e FIFA-s.

Për më shumë           

https://www.syri.net/sport/236970/zbulohet-si-e-bleu-katari-te-drejten-per-te-organizuar-boterorin-2022/

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment