‘Nexflix’ refuzon kërkesën e Princ Harry dhe Meghan Markle për të hequr disa pjesë në dokumentarin e tyre më të ri

‘Nexflix’ refuzon kërkesën e Princ Harry dhe Meghan Markle për të hequr disa pjesë në dokumentarin e tyre më të ri

11:35, 05/10/2022
A+ Aa A-

Princi Harry dhe Meghan Markle janë në mosmarrëveshje me Netflix-in dhe madje edhe me ekipin e tyre të prodhimit, sipas burimeve për Page Six, pasi ata kanë bërë kërkesë të heqin disa pjesë nga ajo që duan t’i tregojnë publikut në dokumentarin e tyre të ardhshëm .

Çifti dyshohet se dëshiron të heqë pjesë nga dokumentari të cilin ata e kanë filmuar për më shumë se një vit tani, por drejtuesit e Netflix duan të mbajnë përmbajtjen, sipas të burimeve.

“Harry dhe Meghan kanë ndryshuar mendim për historinë e tyre, për projektin e tyre”, tha një burim i Netflix për Page Six këtë javë.

 “Ata janë në panik nga përpjekjet për të zbutur situatën. Por kjo është  historia e tyre, është thënë nga goja e tyre.”

PageSix zbuloi më parë se si Duka dhe Dukesha e Sussex-it donin të stoponin shfaqjen pas vdekjes së Mbretëreshës Elizabeth II muajin e kaluar, pasi besohet se përfshin një numër bombash të së vërtetës që përfshijnë Mbretin Charles III dhe Mbretëreshën Consort Camilla, si dhe Princin. William dhe Kate Middleton.

Burimet tani thonë se çifti në fakt filloi ta rimendonte shfaqjen – e cila po prodhohet nga kompania e tyre, Archewell, përpara se monarkja të vdiste më 8 shtator në moshën 96 -vjeçare .

“Ata kanë bërë kërkesa për të hequr dorë nga përmbajtjet që ata vetë kanë ofruar – në masën që disa anëtarë të Netflix besojnë se nëse i jepet, kjo do ta mbyllë në mënyrë efektive projektin për një kohë të pacaktuar”, tha burimi i Netflix. “Netflix po qëndron në krah të kineastëve.”

Ndërsa dyshja duan që shfaqja të nisë vitin e ardhshëm, shërbimi i transmetimit – i cili i ka paguar çiftet miliona dollarë – ka dashur prej kohësh që ai të debutojë menjëherë pas sezonit 5 të “The Croën”, i cili bie më 9 nëntor.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco