Zbulohet si shkoi takimi i Princit Charles me nipërit e tij, Archie dhe Lilibette

Zbulohet si shkoi takimi i Princit Charles me nipërit e tij, Archie dhe Lilibette

10:18, 01/07/2022
A+ Aa A-

Princi Charles takoi për herë të parë mbesën e Lilibette, një vit pas lindjes së saj. 

Trashëgimtari i fronit britanik pati mundësinë të shihte nipërit e tij, Archie dhe Lilibette, dhe të kalonte pak kohë cilësore me ta, gjatë vizitës së Princit Harry dhe Megan Markle në Mbretërinë e Bashkuar në kuadër të festimeve të Jubileut të Platinumit.

Sipas informacioneve, takimi i Princit Charles me nipĂ«rit e tij ka qenĂ« “shumĂ« emocionues”. 

Ai dhe gruaja e tij, Camilla, kaluan kohë me Megan dhe Harry dhe fëmijët e tyre.

Në Londër, gjatë këtij udhëtimi, Princi Harry dhe Megan festuan edhe ditëlindjen e parë të vajzës së tyre, Lilibette. Ata bënë një festë familjare në Frogmore Cottage, me miq të mirë.

“Ishte mahnitĂ«se tĂ« shihje Princin Charles dhe DukeshĂ«n e Cornwall. Ishte e mrekullueshme t’i kishim ata pĂ«rsĂ«ri nĂ« MB. Princi Charles nuk e kishte parĂ« nipin e Archie pĂ«r njĂ« kohĂ« tĂ« gjatĂ« dhe ishte shumĂ«, shumĂ«, shumĂ« e veçantĂ« tĂ« kaloja pak kohĂ« me tĂ«. Ai nuk e kishte takuar kurrĂ« Lilin, mbesĂ«n e tij. KĂ«shtu qĂ« takimi me tĂ« ishte njĂ« moment shumĂ« emocionues dhe i mrekullueshĂ«m”, tha njĂ« burrĂ« nga Clarence House.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco