Lajmi i fundit

Vodhi paratë e sekuestruara, oficeri i forcës speciale vetëm ... pezullohet nga detyra

Meghan dhe Harry në probleme serioze, akuzohen për rracizëm

Meghan dhe Harry në probleme serioze, akuzohen për rracizëm

17:09, 17/05/2021
A+ Aa A-

Meghan Markle dhe Princ Harry, kanĂ« nisur njĂ« bashkĂ«punim me kompaninĂ« “P&G”.

Çifti i famshĂ«m ka marrĂ« shumĂ« komente negative nga publiku, nĂ« lidhje me kĂ«tĂ« situatĂ«.

 

Kremrat që shet kompania amerikane kanë efektin e zvogëlimit të përqendrimit ose prodhimit të melaninës, pigmentit natyror që i jep ngjyrën lëkurës.

Shitja e këtyre produkteve shihet si promovim i standardeve raciste. Shitja e tyre në Azi dhe Afrikë, ka zemëruar aktivistët e të drejtave të njeriut.

 

Fakti që Megan Markle ka denoncuar vazhdimisht racizmin, të cilin ajo e ka pranuar në përgjithësi, por edhe specifikisht nga anëtarët e Familjes Mbretërore, aktualisht është në kundërshtim me veprimet e saj.

Jo vetëm që promovon idenë se bukuria e një personi është e lidhur me ngjyrën e lëkurës, por ajo gjithashtu përpiqet të bëjë para nga shitja e tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco