E zhveshur, modelja e njohur në pritje të ëmbël: Nuk do ta tregojmë gjininë deri kur të jetë 18-vjeç

E zhveshur, modelja e njohur në pritje të ëmbël: Nuk do ta tregojmë gjininë deri kur të jetë 18-vjeç

21:57, 26/10/2020
A+ Aa A-

Modelja e njohur Emily Ratajkowski dhe bashkëshorti i saj Sebastian Bear-McClard, do të bëhen prindër për herë të parë.

Lajmin e ëmbël e ka dhënë vetë Emily, për “Vogue”, ku shpjegoi se çifti nuk e do e zbulojë gjininë e bebes që do të vijë së shpejti në jetë.

Kur burri im dhe unë i thamë miqve tanë që jam shtatzënë, pyetja e tyre e parë pas "Urime", ishte rreth gjinisë dhe se çfarë do të donim ne që të ishte. Ne duam t'ju përgjigjemi të gjithëve që nuk do të duam ta dimë gjininë derisa fëmija ynë të jetë 18 vjeç dhe ta vendosë vetë", shkruan Syri.net.

Të gjithë mund qeshin me këtë. Megjithatë, ekziston një e vërtetë në linjën tonë, e cila lë të kuptohet për mundësi që janë shumë më komplekse se me çfarëdo organi gjenital që mund të lindë fëmija ynë: e vërteta që në fund të fundit nuk kemi asnjë ide se kush - përveç asaj - po rritet brenda barkut tim. Kush do të jetë ky person? Për cilin lloj personi do të bëhemi prindër? Si do të ndryshojnë ata jetën tonë dhe kush jemi? Ky është një koncept i mrekullueshëm dhe i frikshëm, që na bën të dy të pafuqishëm dhe të përulur.

Ajo vazhdon të shpjegojë ndjenjat e saj për të pasur një djalë dhe një vajzë dhe thotë se nuk "fajëson domosdoshmërisht askënd për këto përgjithësime" në lidhje me gjininë, pasi "shumë nga përvojat tona të jetës janë gjinore, dhe do të ishte e pandershme të përpiquni të mohoni realitetin e shumë prej tyre ".

Në Istagram, 29 vjeçarja postoi një video ku shfaqej duke pozuar nudo për Vogue, teksa prekte barkun e rrumbullakosur./K.H/Syri.net/ 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Grateful & growing ???? Thank you @voguemagazine for this very special cover.

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco