E bukur dhe e zgjuar, por beqare? Nuk je e vetmja dhe kjo për disa arsye

E bukur dhe e zgjuar, por beqare? Nuk je e vetmja dhe kjo për disa arsye

17:05, 24/09/2020

Mami mendon se ti je më e zgjuara, shoqet të thonë je yll e bukur, por ti nuk e kupton pse je ende single?
Nëse ti nuk i përket këtij grupi, e ke pyetur ndonjëherë veten se pse disa nga miket apo koleget tuaja, edhe pse janë tërheqëse, argëtuese, elokuente dhe inteligjente, nuk kanë partner në jetën e tyre?


Dilemat marrin fund sot pasi të lexoni disa nga arsyet pse gratë tërheqëse dhe inteligjente janë shpesh beqare:

1- Kanë standarde shumë të larta
Janë të vetëdijshme për vlerën e tyre dhe me siguri nuk duan një njeri të ri pranë tyre. Ato duan një marrëdhënie të balancuar, ku asnjëri prej tyre nuk mbizotëron. Ato duan një njeri të fortë, të sigurtë, të pavarur dhe gjithmonë të gatshëm të përmirësohet në marrëdhënien e çiftit.

2- Ato janë të kënaqur me veten
Këto gra të bukura dhe inteligjente nuk kanë nevojë për një njeri për t’i plotësuar ato! Kanë një familje që e duan, miqtë me të cilët kanë shumë argëtim dhe besim, një punë, interesa dhe hobi që mbushin ditët e tyre. Kur zgjedhin të jetojnë një dashuri, ato nuk plotësojnë nevojat, por thjesht pasurojnë jetën e tyre.

3- Nuk e tolerojnë absurditetin e njerëzve
Nuk do të tolerojnë qëndrime të papjekurish. Ato janë “alergjike” ndaj manipuluesve, gënjeshtarëve, hipokritëve, mashtruesve … Ato nuk lejojnë askënd të luajë me ndjenjat e tyre, t’i përdorë ato, t’i tradhtojë.

4-Kanë punuar shumë për të arritur atë që janë dhe nuk do të lejojnë që dikush t’i ndryshojë

Ato kanë shumë për të përmirësuar personalisht dhe profesionalisht. Këto gra madhështore e dinë kuptimin e fjalës sakrificë. Pra, ato kurrë nuk mund të duan një njeri dembel, pa ambicie, pa ëndrra. Dikë pa qëllime që përpiqet të ngadalësojë fluturimin e tyre.

5-Ato nuk ulen duke pritur që dikush t’i shpëtojë
Ato kanë luftuar për të marrë çdo gjë që kanë. Princi simpatik në kalin e bardhë që vjen në ndihmë të tyre është vetëm një përrallë zanash e bukur që lexojnë, por e lënë pas dhe përveshin mëngët.

6-Ato kurrë nuk do të jenë opsioni i dytë
Duan të jenë në vendin e parë në jetën e një burri, nuk janë të kënaqura me asgjë më pak. Burri që i lë pas dore, që lë t’i presin për t’i gjetur përsëri, i ka humbur ato. Ato mund ta perceptojnë kur ndodh diçka pas shpinës së tyre, madje mund të ndalojnë situatën para se të fillojë.

7- Ka pak njerëz që i vlerësojnë ato
Burrat priren të ikin nga një grua e angazhuar dhe e kërkuar. Kanë frikë nga inteligjenca, forca dhe aftësia e saj. Ata ndjehen të frikësuar nga aftësitë e tyre të pabesueshme intelektuale dhe vendosmëria e tyre. Këto gra janë të vetëdijshme për fuqinë e tyre dhe nuk do ta zvogëlojnë rëndësinë e qëllimeve të tyre dhe sukseseve të tyre vetëm për shkak se një burrë ndihet inferior.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco