10 të famshëm që ndryshuan në mënyrë drastike peshën trupore

10 të famshëm që ndryshuan në mënyrë drastike peshën trupore

22:34, 22/05/2020
A+ Aa A-

Të gjithë ata që e kanë provuar e dinë sa e vështirë është të bësh një ndryshim drastik në trupin tënd.

Edhe nëse jemi të motivuar, ka pak rezistencë që na bën të mendojmë se është e pamundur të bësh.

Kjo për shkak se trupat tanë kanë inerci, ose rezistencë ndaj ndryshimit, që është ekuilibri që mban të paprekur temperaturën dhe metabolizmin e trupit tonë.

Por përkundër kësaj rezistence, ka shumë histori frymëzuese të njerëzve që e kapërcejnë atë, duke arritur të pamundurën.

Image

Adele

Image

Jonah Hill

Image

Sam Smith

Image

Kelly Clarkson

Image

Jennifer Hudson

Image

Khloe Kardashian

Image

Jessica Simpson

Image

Mariah Carey

Image

Seth Rogen

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco