VIDEO virale/ ‘Taramelja’, vogëlushi shqiptar që po thyen rrjetin

VIDEO virale/ ‘Taramelja’, vogëlushi shqiptar që po thyen rrjetin

23:28, 12/03/2019

Të gjithë e kemi parë emisionin e fëmijëve, ‘Në kurthin e Piter Pan’, i cili drejtohet nga Alketa Vejsiu. Në këtë emision janë shumë fëmijë të cilën përgatiten për të ‘thumbuar’ arstistët, aktorët apo këngëtarët të cilët ftohen në emision.

Virale janë bërë shqiptimet e fjalëve të një prej fëmijëve, Xheison Bafti i njohur ndryshe si ‘Taramelja’. Një fëmijë tepër gazmor i cili nuk thotë dot shkronjën ‘K’. Tashmë të gjithë qeshin me mënyrën si ai i thotë fjalët me shkronjën ‘K’. P.sh: Karamelja-Taramelja, duke e zëvendësuar ‘K’ me shkronjën ‘T’.

Është tepër i dashur dhe i preferuar nga të gjithë, identifikohet lehtë me pseudonimin (Taramelja).

Më poshtë mund të ndiqni disa prej videove më të komentuara në rrjete sociale të Xheison Baftit (taramelja).

View this post on Instagram

@xheison.bafti_official “Ne Turthin e Piter Pan” I kane thene kaq shume keto jave Taramelja Piter Pan-it sa i eshte merzitur; por kemi bere pakt qe nuk do merzitet me! Se taramelet edhe pse prishin dhembet, jane te embla dhe me shije! Edhe sepse Xhejsonit nuk i jane nderruar ende dhembet e qumshtit dhe shume shpejt do ti thote te gjithe K-ete sic duhet! I kam dhene me shume hapesire se sa femijeve te tjere vec per nje motiv; besoj fort qe edhe nga nje fshat qe neve nuk mund t’ja dinim vendodhjen apo emrin, nga dy prinder te thjeshte por njerez te mrekullueshem e punetore, mund te linde nje femije kaq i mire dhe i mbare te cilit patjeter i duhet dhene shans me merite! Qe te besojne edhe ata qe kane pak, qe vijne nga periferia, qe nuk kane miq dhe njohje; me besim dhe endrra mund t’ja dilni nese pashaporte keni talentin! Ky djale komunikimin ne publik e ka Talent Bio dhe ne si produksion duam te bejme vertete dicka te mire per te??

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment