FOTO/ Reagon Mozzik pas shkrimit antishqiptar: Pafsha sa më shumë shqiptar t’u i mjel c***t Europës

FOTO/ Reagon Mozzik pas shkrimit antishqiptar: Pafsha sa më shumë shqiptar t’u i mjel c***t Europës

11:45, 09/02/2019

Revista «Weltëoche» e Zürichut në numrin më të ri ka botuar të enjten një tekst për një këngëtare repi të quajtur Loredana, e cila është me origjinë shqiptare.

Pra, shqiptare zvicerane.

Ajo qenkësh rritur në Zvicër, më saktë në Emmenbrücke afër Luzernit. Loredana përshkruhet si reperja më e suksesshme që këndon në gjermanisht.

Me një milion ndjekës në mediat sociale.

Katër këngët e saj kanë gjeneruar 76 milionë «streams».

Por, Loredana (Zefi) në këtë tekst shërben vetëm si kukull, të cilën autori e stolis me të gjitha paragjykimet, klishetë, stereotipat që qarkullojnë kundër shqiptarëve në ambientet e errëta të shoqërisë zvicerane.

Gjithashtu ato shkruajtën dhe fjali antishqiptare duke nxitur ndjenja antiraciste të tilla: Shqiptarët kanë kafka të rrafshëta në pjesën e pasme dhe thonë fjali, të cilat janë aq të thjeshta sa kokat e tyre tullace. 

E teksa ky lajm bëri xhiron e rrjetit në të gjitha mediat online, nuk mund të mungonte dhe një reagim i Mozzik-ut i cili  me anë të një postimi në Instagram tregoi suksesin e këngës “Romeo&Juliet” në Gjermani aty ku renditet në vendin e dytë.

“Maspari..krenar qe jom Shqiptar ?? Pastaj edhe n'shtetin Gjerman nuk po mungon përkrahja s'bashku me grue @loredana kapum vendin e dyte ne gjithe Gjermanine per shitjen e këngës " Romeo&Juliet " #2

Faleminderit t'gjithve ! Pafsha gjithmonë shqiptarë tu i'a mjel c**** evropës ?? ?”, shkroi Mozzik në reagimin e tij.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco