VIDEO/ Policia bashkohet me protestuesit që kundërshtojnë masat anti-Covid

VIDEO/ Policia bashkohet me protestuesit që kundërshtojnë masat anti-Covid

21:56, 23/10/2020
A+ Aa A-

Ditët e fundit, në shumë vende të Europës kanë shpërthyer protestat kundër masave kufizuese të qeverive.

Ndonëse Italia po përballet me një valë të dytë të pandemisë, të shumtë kanë qenë qytetarët të cilët kanë protestuar kundër masave kufizuese të vendosura nga autoritetet.

QytetarĂ« tĂ« shumtĂ« nĂ« Napoli kanĂ« bllokuar rrugĂ«t e qytetit, tĂ« cilĂ«t me thirrjet “liri, dinjitet dhe punĂ«â€ kundĂ«rshtojnĂ« njĂ« mbyllje tĂ« dytĂ«, raportojnĂ« mediat vendase.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco