FOTOT/ SHBA si zonë lufte, fundi i përplasjeve duket i largët

FOTOT/ SHBA si zonë lufte, fundi i përplasjeve duket i largët

17:41, 29/05/2020

Minneapolis në SHBA ngjante me një zonë lufte pas ditës së tretë me protesta pas vdekjes së George Floyd.

Pamjet shokuese tregojnë se si janë rrënuar dhjetëra biznese, kurse stacionit të policisë i është vënë flaka.

Tymi vazhdon të dalë nga disa vatra protestash. Përplasjet nisën pasi një polic i bardhë i vuri këmbën në qafë një personi me ngjyrë gjatë arrestimit. George Floyd humbi jetën.

Sipas BBC, trazirat pritet të vazhdojnë. “Nuk shihet fundi në horizont,” thotë analistja e BBC.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shqiptari29/05/2020 20:58

ATA JANE POPULL, DHE JO SHQIPTARET DHJAKSA DHE PULA!!! SATRAPI I SURRELIT RAMA, TALLI BYTHEN ME TE GJITHE, I NDAU BURRAT NGA GRATE, NGA FEMIJET NE LEVIZJET ME MAKINA!! NE SHTEPI TE GJITHE BASHKE NDERSA NE MAKINE JOOOO!!! HAJVANLLEK ME I MADH NUK ISHTE DEGJUAR KURRE!! POR SHQIPTARET U BINDEN SI PULAT!!!! ME NJE SHSHSHSHSSHS, NGA DRITARJA E HALESE NGA SURRELI!!!

Shto koment

Denonco