Frikë në Suedi, policia suedeze po heton një pako të dyshimtë

Frikë në Suedi, policia suedeze po heton një pako të dyshimtë

11:20, 12/06/2019

Policia e Suedisë njoftoi se në zonën përreth stacionit policor në qytetin Linkoping është gjetur një pako e dyshimtë.

Disa ditë më parë një shpërthim ndodhi në njërën nga rrugët e qytetit duke plagosur 20 persona.

Policia tha se njësitet speciale kanë dalur në vendin e ngjarjes, dhe tash për tash nuk ka sinjale për një lidhje ndërmjet dy incidenteve.

Në vitet e fundit kanë ndodhur disa raste të ngjashme kur grupet e e dyshuara të gangsterëve kanë përdorur mjete shpërthyese.

Policia po heton nëse shpërthimi që ndodhi të premtën në këtë qytet ka ndonjë lidhje me këto grupe.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco