FOTO/ Vdes aktori i njohur, pjesë e filmit shumë të dashur për shqiptarët  Gastone Moschin

FOTO/ Vdes aktori i njohur, pjesë e filmit shumë të dashur për shqiptarët

20:18, 04/09/2017

Është ndarë nga jeta aktori i njohur italian Gastone Moschin.

88-vjeçari, i lindur në vitin 1929, është shuar pasditen e sotme në spitalin “Santa Maria” në Terni, ku ishte i shtruar prej disa kohësh, raportojnë mediat italiane.

ImageGastone Moschin

Gastone Moschin ka një karrierë të pasur në kinematografi dhe teatër.

Ai ka luajtur edhe në episodin e dytë të “The Godfather”, që ka mbajtur të fiksuar pas ekranit shumë shqiptarë. Moschin ka pasur rolin e “Don Fanucci”, personazh i frymëzuar nga Ignazio Lupo, një mafioz i jetës reale.

ImageGastone Moschin në rolin e “Don Fanucci”

/SYRI.net/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat