VIDEO/ Rubrika e kuzhinës në SYRI TV, nga hëna në të premte në Kafe Shqeto

VIDEO/ Rubrika e kuzhinës në SYRI TV, nga hëna në të premte në Kafe Shqeto

12:04, 13/09/2021
A+ Aa A-

Ka nisur sot në emisionin Kafe Shqeto në SYRI TV, rubrika e kuzhinës. Çdo ditë, nga e hëna në të premte për 20 minuta, do të jeni në shoqërinë e shefave më në zë të ekranit shqiptar për të mësuar receta të ndryshme ushqimore.

Nga SYRI TV

Ka filluar sot në emisionin Kafe Shqeto rubrika më e re e ajo kuzhinës. Një rubrikë e cila sjell në ekranin e SYRI TV figurat më të mira të kuzhinës shqiptare.

Nga e hëna në të premten për rreth 20 min, kuzhina shqeto do t’ju informojë për recetat e stinës të cilat do të serviren më mjeshtëri nga shefat më në zë të ekranit shqiptar.

Takimi i parë ka nisur me shef Mikovanin i cili na përgatitur një recetë sa autentike aq edhe të stinës

Të gatuash pjatën perfekte kërkon njohuri mbi traditën dhe produktin.

Ashtu si në çdo profesion edhe në kuzhinë dy gjera janë të rëndësishëm për të qenë i suksesshëm, dashuria ndaj profesionit dhe përkushtimi.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco