VIDEO/ 'A Galeri', artisti Admir Pervathi hap  galerinë më të re me piktura në Tiranë

VIDEO/ 'A Galeri', artisti Admir Pervathi hap galerinë më të re me piktura në Tiranë

11:53, 15/06/2021
A+ Aa A-

Pas më shumë se 1 viti pandemi dhe izolim, hapja graduale po risjell kënaqësi edhe për artdashësit. Piktori Admir Përvathi hap sot në Tiranë galerinë më të re të artit, të quajtur “A Galeri”.

E vendosur në ambientet e kompleksit “Rafaelo” në Tiranë, pranë rrugës Jordan Misja, vetë piktori do të jetë i pranishëm në inagurim.

Në këtë galeri, Përvathi vjen me një koleksion të zgjedhur të veprave të tij, realizuar kryesisht në dy vitet e fundit.

Arti i tij i përket ekspresionizmit abstrakt. Ai është autor i disa ekspozitave personale dhe kolektive, të hapura brenda dhe jashtë vendit. 

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco