FOTO/ Shpallet fotografi nënujor më i mirë i vitit 2020

FOTO/ Shpallet fotografi nënujor më i mirë i vitit 2020

10:59, 26/02/2020

'Fotografi Nënujor i Vitit' shpalli fotografin më të mirë për foto të bëra nën sipërfaqen e oqeanit, liqeneve dhe lumenjve për vitin 2020.

 Më shumë se 5500 fotografi të bëra botës nënujore u ndanë në 13 kategori prej fotografëve të kësaj fushe nga 70 vende rreth e rrotull botës për çmimin e fotografisë më të bukur të vitit.

Greg Lecoeur fitoi çmimin "Underwater Photographer of the Year 2020" me "Frozen Mobile Home", ku tregohen foka që notojnë rrotull një aisbergu në Antarktidë.

Image

Image

ImageImageImage

Image

Image

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco