VIDEO/ 7-vjeçari nga Lezha reciton 2800 vargje të At Gjergj Fishtës, pa u ndalur

VIDEO/ 7-vjeçari nga Lezha reciton 2800 vargje të At Gjergj Fishtës, pa u ndalur

17:21, 20/11/2019

Një Fishtë i vogël, në gjurmët e Fishtës të Madh.

7-vjeçari Nikoll Prendi me banim në Balldre të Lezhës reciton 2800 vargje të At Gjergj Fishtes, pa u ndalur.

Rrecitoj vargjet e Fishtes, pĂ«r 40 minuta, pa u ndalur. Emri i vĂ«rtetĂ« i Nikos, Ă«shtĂ« Nikoll Prendi, nga Gojani, me banim nĂ« Balldre Lezhe, i cili edhe pse ka vetĂ«m nĂ« klasĂ«n e parĂ«, reciton pa u ndalur, vargjet e Fishtes dhe i pasionuar me “Lahuten e Malcis”.

Nikolla i vogel, është ekselent në shkollë dhe idhulli i tij është Fishta, ku lexon e reciton, shkrimet e Fishtës në çdo moment.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Emigranti 20/11/2019 22:21

I lumte Nikos. I uroj suksese ne shkolle dhe pershendetje prinderve te tij per punen e madhe qe kane bere per ta rritur e edukuar Nikon. Qeveria duhet ti garantoje sherbim te diferencuar Nikos, me program shkollor te vecante per femijet e talentuar sc veprohet kudo ne bote.. Lart e me lart Nikoll. Sa bukur e recitove poezine e Fishtes se madh.

Shto koment

Denonco