FOTO/ Projekti poetik ku moda e lartë takon vallëzimin

FOTO/ Projekti poetik ku moda e lartë takon vallëzimin

10:34, 02/10/2019
A+ Aa A-

Nëpër listat e kompanive më të mëdha të vallëzimit në SH.B.A., nga Alvin Ailey American Dance Theater në New York City Balet, është e vështirë për të gjetur një balerin që nuk ka pozuar për Projektin e Vallëzimit në NYC.

Në librin e tyre të parë, "Arti i Lëvizjes", fotografët Deborah Ory dhe Ken Browar kapën yje si balerinë të Teatrit të Baletit Amerikan Misty Copeland dhe Daniil Simkin, Misa Kuranga të Boston Ballet dhe Ashley Bouder të New York City Ballet.

Por projekti i tyre i fundit, i titulluar "Stili i lëvizjes", shton një element të ri: modën e lartë.

Duke tërhequr nga arkivat e cilësisë së mirë, krahas koleksioneve të fundit, Ory dhe Browar fotografuan valltarët duke përfshirë Jacqueline Green të Alvin Ailey dhe Lauren Lovette të NYCB, të veshur me stilistë si Valentino, Oscar de la Renta dhe J. Mendel.

Balerinët profesionistë që kërcejnë me veshje të modës së lartë të narkave më të njohura dhe më të shtrenjta në botë.

Image

Image

Marrë nga: cnn.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco