FOTO/ Ndahet nga jeta këngëtari i famshëm

FOTO/ Ndahet nga jeta këngëtari i famshëm

17:17, 14/09/2019
A+ Aa A-

Këngëtari i njohur i viteve ‘80 Eddie Money ndërroi jetë ditën e djeshme në moshën 70-vjeçare.

Ai ishte këngëtar dhe kantautor i këngëve të famshme ‘Baby Hold On’, ‘Tëo Ticket to Paradise’, ‘Shakin’ dhe ‘Take Me Home Tonight’.

Një deklaratë e dhënë nga familja e tij thotë: ‘Eddie ndërroi jetë paqësisht herët në mëngjes.  Me keqardhje i themi lamtumirë burrit dhe babait tonë të dashur.

Image

Ne nuk mund ta imagjinojmë botën tonë pa atë. Ne jemi mirënjohës që ai do të jetojë përgjithmonë përmes muzikës së tij. ‘

Së fundmi se ai ishte diagnostikuar me kancerin e ezofagut në fazën e katërt.

Money ka hedhur në treg 11 albume dhe rreth  30 milionë regjistrime përgjatë 40 viteve karrierë në muzikë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco