Arti në zi/ Vdes aktorja e njohur

Arti në zi/ Vdes aktorja e njohur

00:53, 14/05/2019

Bota e kinematografisë është në zi pasi në moshën 97 vdiq një ikonë e filmit.

Bëhet fjalë për aktoren Doris Day. Ajo vdiq në shtëpinë e saj në Kaliforni.

Thuhet se ajo ka qenë në gjendje të mirë fizike për moshën e saj, derisa u përball me sëmundjen e pneunomisë.

"Doris ishte e rrethuar nga disa miq të ngushtë kur ndërroi jetë", shtoi deklarata.

Këngëtarja, e cila vijoi karrierën edhe si aktore shkëlqeu në filmat si Calamity Jane dhe Pillow Talk.

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco