FOTO/ Ndërron jetë këngëtari dhe kompozitori i famshëm

FOTO/ Ndërron jetë këngëtari dhe kompozitori i famshëm

12:26, 25/03/2019

Këngëtari dhe kompozitori i famshëm Scott Walker ka vdekur në moshën 76 vjeçare.

Ai ka lindur në Amerikë por pjesën më të madhe të jetës e kaloi në Britani.

Këngëtari ishte pjesë e grupit  The Walker Brothers por më vonë kaloi si solist.

Scott Walker është një nga kompozitorët më inovativë dhe më të fortë të shekullit të 20-të.

Lajmet për vdekjen e Scott u konfirmuan nga shtëpia e tij diskografike 4AD.

‘Për gjysmë shekulli ai ka pasuruar jetën e mijëra njerëzve’, - thuhet në deklaratë.

Por nuk është përcaktuar ende shkaku i vdekjes.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco