FOTO/ Ndahet nga jeta këngëtari i njohur vlonjat

FOTO/ Ndahet nga jeta këngëtari i njohur vlonjat

16:50, 24/02/2019

Një ndër këngëtarët e njohur nga Vlora ka ndërruar jetë në SHBA, ku prej vitesh jetonte e punonte.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat lokale në Vlorë.

Flamur Haxhiaj ka ndërruar jetë në SHBA.

Ai rininë e tij ia kushtoi këngës, fillimisht me lëvizjen amatore dhe më pas si debutues profesionist në estradën e Vlorës. Pas viteve ‘90 u largua nga Shqipëria, fillimisht në Greqi dhe më pas në Boston, USA, ku edhe jetonte aktualisht, i pashkëputur nga pasioni i tij për muzikën, këngën dhe artin.  

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment