Sot, festa e Tre Mbretërve në Gjermani

Sot, festa e Tre Mbretërve në Gjermani

11:02, 06/01/2019
Sot është festa e Tre Mbretërve (Epiphany) në Gjermani. Këngëtarë të rinj nga i gjithë vendi dalin sot nga shtëpitë e tyre. Ata janë kryesisht fëmijë dhe të rinj, të cilët mbledhin me kostumet e tyre para për bamirësi. Kjo është një traditë që daton në shekullin e 16-të.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco