FOTO/ Vdes aktorja e mirënjohur

FOTO/ Vdes aktorja e mirënjohur

15:30, 30/12/2018

Aktorja britanike June Whitfield është ndarë nga jeta në moshën 93-vjeçarja.

Ajo u bë e njohur për rolin e saj në ‘Absolutely Fabulous’.

Whitfield ndërroi jetë ‘në mënyrë paqësore’ mbrëmjen e së premtes.

Karriera e saj zgjati gjashtë dekada. Ajo luajti në ‘Terry dhe June’ si edhe u shfaq në serinë e ‘Carry On’. Por famën më të madhe e mori në vitin 1998, me rolin në ‘Friends’.

Në ‘Absolutely Fabulous’, ajo është nëna e personazhit kryesor Edina Monsoon, e luajtur nga Jennifer Saunders.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco