FOTO/ Arti në zi, shuhet regjisori i famshëm

FOTO/ Arti në zi, shuhet regjisori i famshëm

09:53, 26/11/2018

Është shuar në moshën 77 vjeçare Bernardo Bertolucci, një nga regjisorët e mëdhenj të kinemasë italiane.

Autor i kryeveprave si ‘Tango e fundit në Paris’, ‘Nëntëqind’ dhe ‘Imperatori i fundit’, Bertolucci vdiq pas një sëmundjeje të rëndë në Romë.

Një mjeshtër i madh i kinemasë që preku zemrat e shume njerëzve por që gjithashtu influencojë në shoqëri me veprat e tij duke thyer shumë tabu.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco