FOTO/ Turqia tërbon grekët: Në vitin 2050, Greqia do të jetë Shqipëri

FOTO/ Turqia tërbon grekët: Në vitin 2050, Greqia do të jetë Shqipëri

16:50, 20/03/2017

Një gazetë turke ka “tërbuar” fqinjët tanë grekë për shkak të publikimit të një hartë me kufijtë e ndryshuar të Europës.

Sipas gazetës turke “Star”, Greqia nuk do të ekzistojë më, por do të jenë shqiptarët që do të shtrihen deri në territoret greke.

Ky fakt i ka tërbuar mediat greke, duke pasur parasysh marrëdhëniet e Greqisë me Turqinë, por edhe me Shqipërinë.

Ja çfarë shkruan njëra prej mediave greke, “Enikos.gr”:

Sfidë e paparë nga gazeta turke pro-qeveritare, “Star”, e cila në faqen e parë ka publikuar një hartë të Europës në vitin 2015, duke e paraqitur Greqinë si territor shqiptar.

Sipas gazetës me titull “Frika nga gjysmëhëna”, Evropa do të jetë me shumicë myslimane në vitin 2015. Greqia, sipas gazetës, do të jetë Shqipëria, Franca do të jetë Algjeria dhe Gjermani do të jetë Turqi.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

HERMES20/03/2017 19:48

Po bejne sallat ruse n'ballkan.

Koli20/03/2017 17:08

Ja ka q. Robt kta turqit. Shkodren ja paskan dhen greqise. Hhaaa lajm kari

Shto koment