Dieta e Mbretëreshës së Anglisë

Dieta e Mbretëreshës së Anglisë

13:22, 21/04/2017

Jeni kuriozë të mësoni se çfarë ha një Mbretëreshë? Ajo është 90 vjeç dhe ka 65 vite në fron si Mbretëresha e Anglisë. Elisabetha e dytë e di më së miri se çfarë i pëlqen kur vjen puna tek ushqimi. Lexoni se çfarë konsumon Madhëria e saj, në dietën e saj të përditshme. Ndoshta bëheni edhe ju mbretër!

Vaktin e mëngjesit Elisabeth e konsumon gjithmonë në orën 9. Drithërat janë të preferuarat e saj për mëngjes, duke i shtuar herë pas here fruta të thata dhe arra makamedia. Një mëngjes tjetër ajo preferon të hajë tost me marmalatë.

Në drekë Mbretëresha pëlqen të hajë peshk në skarë, të vendosur mbi një shtresë spinaqi. Peshkun e alternon herë pas here me mish, të cilin e marrin nga gjahu në pronat e saj.

Darka është pothuajse e ngjashme me drekën.

Madhëria e saj është një fanse e madhe e çokollatës, por ajo asnjëherë nuk e konsumon atë pas darke. Çokollatën ajo e konsumon gjatë vaktit të tretë, apo gjatë çajit të pasdites. Gjithashtu pëlqen të konsumojë disa sanduicë të vegjël,  tipikë britanezë. Pudingu i bardhe më pjeshkë, është një tjetër ushqim që Elisabeth pëlqen të konsumojë.

Darkave Mbretëresha pëlqen të pijë xhin ose koktejl ‘Dubonet’

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Eliza22/04/2017 02:31

Po at.. ne cilin vakt e ha?

Shto koment