VIDEO/ Autostrada mbushet plot me dollarë

VIDEO/ Autostrada mbushet plot me dollarë

16:27, 21/11/2021
A+ Aa A-

‘Shi me para’ ra në një autostradë në San Diego, kur dyert e pasme të një kamioni të blinduar banke u hapën dhe rruga u mbush me kartëmonedha.

Menjëherë shoferët ndaluan makinat dhe dolën prej tyre për të mbushur grushtet dhe për ta marrë sa më shumë nga kartëmonedhat që literalisht kishin mbuluar autostradën.

Përpjekjet e shoferëve për ‘t’u bërë të pasur’, bllokuan rrugët duke krijuar një kaos në rrugët qytetit.

Dy persona u arrestuan nga policia, ndërsa shumë të tjerë pritet të përballen me pasojat për marrjen e parave. 

Policia ka paralajmëruar se çdo person i cili ka marrë para duhet patjetër t'i kthejë ose do të ndëshkohen për këtë veprim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco