Lajmi i fundit

LIVE/ Kuvendi në seancë plenare, diskutohet rezoluta anti-korrupsion

Elon Musk mbërrin edhe në Shqipëri me ...

Elon Musk mbërrin edhe në Shqipëri me ...

17:11, 09/04/2024
A+ Aa A-

Interneti satelitor Starlink ka arritur në territorin e Shqipërisë, ka njoftuar kompania amerikane që është në pronësi të Elon Musk.

Starlink ka njoftuar në profilin zyrtar në X se shpejtësia e lartë e internetit tani është e qasshme edhe në Shqipëri.

Në hartën e mbulueshmërisë me internet satelitor është futur tani edhe Shqipëria, një zonë aktive me këtë lloj interneti.

Por si funksionon rrjeti i Starlinkut kanë dhënë shpjegime nga kompania e miliarderit amerikan.

Ata njoftuar se rrjeti i Starlink lansohet në hapësirë përmes antenave satelitore-kurse të gjithë ata që duan shërbimet e tyre duhet të paguajnë për antenën dhe qasje në internet.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco