Flasin 'yjet' e pornos: Gabimet që bëni gjatë seksit

Flasin 'yjet' e pornos: Gabimet që bëni gjatë seksit

08:26, 13/11/2021
A+ Aa A-

Yjet e pornografisë këtë herë kanë zbuluar cilat janë ato gabime të cilat, sipas mendimit të tyre, më së shpeshti i bëjnë meshkujt në seks.

Ju nuk po kërkoni reagime

“Ashtu si në vendin tuaj të punës, në shtratin tuaj duhet të dini nëse performanca juaj është e mirë dhe ka rezultate”, thotë ylli i filmave erotikë Joanna Angel. Komunikimi është shumë i rëndësishëm gjatë seksit dhe mund të rrisë psikologjinë dhe vetëbesimin tuaj.

“Disa njerëz nuk janë aq me përvojë dhe mund të mos e dinë saktësisht se çfarë duan. Zbuloni se çfarë e bën atë të buzëqeshë dhe të kaloni mirë dhe shijoni ato momente së bashku”, sugjeron Angel.

Ju gjithmonë ia lini kontrollin tjetrit

Çdo çift zhvillon kodet e veta të komunikimit dhe ritmet e veta gjatë aktit seksual. Julia Ann, e cila merr pjesë në filma porno, thekson se çelësi i kënaqësisë së ndërsjellë ka të bëjë me dominimin në shtrat.

“Marrja e iniciativës aty-këtu mund ta bëjë partnerin tuaj të ndihet më tërheqës dhe më seksi”.

Ju nënvlerësoni paraprakisht

Për disa njerëz, lodrat para seksit janë të nevojshme për orgazëm. Për të tjerët është thjesht humbje kohe. “Më ndihmojnë të relaksohem dhe të lidhem me tjetrin”, thotë Julia Ann e cila sugjeron të flisni me partnerin tuaj dhe t'i tregoni se çfarë dhe si ndizet kur përdor duart ose gojën. Qëllimi është të shpjegoni se çfarë ju bën të ndiheni më seksi dhe çfarë ju pëlqen më shumë, për ta shijuar atë.

Jeni të shqetësuar për imazhin tuaj

Standardet e vendosura nga filmat porno nuk korrespondojnë me realitetin. Përqendrimi në atë se si duket trupi juaj ose çfarë po mendon partneri juaj në atë moment, thjesht do t'ju bëjë të ndiheni keq. “Gabimi më i madh që bëra ishte që nuk e lashë veten të qetësohesha dhe nuk i tregova të dashurit tim atë që më pëlqente. Isha i shqetësuar se si dukesha apo nëse atij i pëlqente ajo që bëja, ndërsa ai nuk dinte asgjë për të gjitha. Tregoni nevojat tuaja, edhe nëse nuk ndiheni shumë rehat," thotë Julia Ann.

Ju shmangni kontaktin me sy

Tasha Reign, e cila punon në industrinë e pornografisë, thotë se kontakti me sy do ta bëjë këtë moment më të veçantë dhe do t'ju afrojë më shumë me partnerin.

“Është shumë e rëndësishme të jetosh momentin dhe të relaksohesh. Intimiteti nuk arrihet thjesht nëpërmjet depërtimit, por nëpërmjet kontaktit në nivel shpirtëror. Shikoni në sy. Dëgjoni dhe ndjeni njëri-tjetrin." shprehet Reign.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco