Disa raste kur një shkrepje e zakonshme u kthye në një kryevepër të vërtetë

Disa raste kur një shkrepje e zakonshme u kthye në një kryevepër të vërtetë

11:02, 24/11/2020
A+ Aa A-

Ndërsa disa njerëz kalojnë kohë, duke mësuar artin e përbërjes dhe duke kuptuar mënyrën e funksionimit të kamerave, të tjerët thjesht shkrepin një foto të rastit dhe menjëherë marrin një kryevepër që duket si një pikturë.

Këta njerëz me fat ndonjëherë arrijnë të shndërrojnë edhe një rrëmujë të zakonshme në tryezë në një vepër arti.

Megjithëse fotografia nuk ka gjasa të zëvendësojë ndonjëherë pikturën, disa nga këto fotografi duken sikur i përkasin murit të një galerie arti.

“Shoqja ime po hante mëngjesin, dhe unë vendosa ta bëj një foto me të. Ne nuk kishim planifikuar asgjë ”.

Image

"Qeni im Dexter po merr rreze në diell. Unë mendoj se kjo foto duket si një pikturë. ”

Image

"Bakehouse në Vancouver."

Image

"Vetëm, duke fjetur në një fshat të vogël në malet e Kaukazit."

Image

Një skenë nga jeta e një studenti

Image

 “Gruaja ime dhe vajza jonë në udhëtimin tonë në Belgjikë. Kjo është një shkrepje nga një video që unë bëra. ”

Image

 “Oborri i shtëpisë sime. Dhe, megjithëse nuk ka njerëz atje, kjo foto duket si një pikturë e David Vinckboons . ”

Image

 “Unë i bëra një fotografi qenit tim Henry pas një shëtitjeje në shi. Ai nuk e dinte që dukej mbretëror ”.

Image

"Vajza me një peshqir gri".

Image

"Një foto provë e mikut tim."

Image

Pas festimit të ditëlindjes

Image

"Fotografova mikeshën time dhe mori një kryevepër."

Image

"Unë e quaj këtë foto 'Venus me fëmijët".

Image

"Zgjimi."

Image

 “Kjo fotografi më kujton afresket italiane. Për shembull, Paolo Veronese.”

Image

"Këtu është një portret i të dashurës sime."

Image

 “Unë e bëra këtë foto në Shukkei-en Garden në Hiroshima. Këta peshq janë vërtet duke notuar në ujë dhe jo në vaj ".

Image

"Kam bërë një foto të motrës time në një autobus."

Image

"Shoqja ime në apartamentin e saj të ri"

Image

"Njihuni me Amberin, Mbretëreshën time!"

Image

 

Burimi: Bright Side 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco