Koronavirusi/ Kompanitë italiane të telefonisë japin internet e minuta pa limit dhe falas

Koronavirusi/ Kompanitë italiane të telefonisë japin internet e minuta pa limit dhe falas

16:49, 14/03/2020

Kompanitë e telefonisë celulare në Itali kanë ofruar minuta dhe internet pa limit për abonentët e tyre, si mënyrë për t’iu gjendur pranë në ditët kur vendi është në izolim total për shkak të koronavirusit.

Që prej pezullimit të shkollave dhe universiteteve, nxënësit dhe studentët po studiojnë online.

Po ashtu edhe ata që janë në punë dhe mund të punojnë online, prej një jave tashmë, po punojnë nga shtëpitë, kështu që internet falas është një mundësi e mirë ofruar nga kompanitë italiane.

Një ditë më parë, edhe Partia Demokratike i kërkoi qeverisë të kërkojë nga kompanitë celulare të ofrojnë internet falas për të ndihmuar fëmijët që po mësojnë online në këto ditë izolimi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Test14/03/2020 17:04

ne na ofrojne Edi Ramen

Shto koment

Denonco