FOTO/ Dalin pamje nga qelia ku El Chapo po vuan dënimin, izolim total në një dhomë 2 me 4 metra

FOTO/ Dalin pamje nga qelia ku El Chapo po vuan dënimin, izolim total në një dhomë 2 me 4 metra

15:31, 23/07/2019

Një dhomë me përmasa 2 me 4 metra ku shihet një lavaman i vogël dhe një shtrat prej betoni nga e cila mund të shohësh qiellin.

Kjo është shtëpia e re e ish-mbretit të trafikut të drogës Joaquin Guzman, i njohur si El Chapo.

‘Ata do mĂ« dĂ«rgojnĂ« nĂ« njĂ« vend ku nuk do tĂ« jetĂ« e mundur asnjĂ« tĂ« dĂ«gjojĂ« emrin tim’ pati thĂ«nĂ« dikur bosi i drogĂ«s i cili u dĂ«nua pĂ«r 10 akuza nga njĂ« gjykatĂ« nĂ« New York, duke pĂ«rfshirĂ« komplotin kriminal, trafikimin e drogĂ«s dhe vrasjeve tĂ« shumta.

Dhe kështu ndodhi mbreti i trafikut të drogës do të kalojë në këtë qeli  23 orë në ditë, në izolim të plotë, midis mureve të burgut të sigurisë së lartë, në Colorado, nga i cili askush nuk ka arritur kurrë të shpëtojë. 

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco