VIDEO/ Një fenomen i rrallë, vendi më i shenjtë në Islam Meka ‘pushtohet’ nga karkalecat

VIDEO/ Një fenomen i rrallë, vendi më i shenjtë në Islam Meka ‘pushtohet’ nga karkalecat

14:43, 14/01/2019

Vendi më i shenjtë në Islam, Meka është ‘pushtuar’ nga një tufë e madhe karkalecash.

Pamjet e publikuara në mediat sociale tregojnë insektet që mbuluan Xhaminë e Madhe të Mekës, e cila pret çdo vit miliona pelegrinë muslimanë.

 Dr Jacky i cili është dhe eksperti i mbrotjes së mjedisit është shprehur se ky fenomen nuk është parë kurrë më parë, gjithashtu u shpreh se këto insekte njërëzit i kultivojnë vetë, pasi janë një ushqim i mirë për zogjtë e tyre.

Ndërsa qeveria saudite ka ngritur një grup pune që po zhvillojnë një operacion të madh për dezinfektimin e vendit të shenjtë dhe zhdukjen e insekteve.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco